Blog najdete ZDE!!!
Nebudu tento mazat ale ani sem chodit!!!SB → prosím změnte si mě můj blog :
http://angel-spike-buffy.blog.cz/, jméno: Jenn FreeToLove, zaměření: Buffy, Angel, Spike, Grafika, Soutěž bude pokračovat tam...

Buffy

10. dubna 2010 v 15:02 | Leníísek LenusHQa :))
SARAH MICHELLE GELLAR

Datum narození:14.04.1977

Místo narození:New York, NY, USA
Znamení:Beran
Životopis:
Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".
V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".
Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.
Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" s Jennifer Love Hewitt. Kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Vřískot 2 "Scream 2", kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courteney Cox.
V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů a za jednu roli v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr.

BUFFY ANNE SUMMERSOVÁ

Příběh začíná, když se se svou matkou přestěhuje do Sunnydalle. Z minulé školy jí vyloučili za nepříčetnost a údajného vyvolání požáru v místní tělocvičně. Právě v minulé stř. škole byla miláčkem všech - roztleskávačka i královna maturitního plesu. Poté ji ale kontaktoval muž jménem Merrick, který ji pověděl o jejím mimořádném daru - je Přemožitelka. Merrick byl jejím pozorovatelem, ale poté co zemřel se Buffyiny problémy ještě vystupňovyli do vyšších poloh. Ze začátku s darem bojuje, ale nakonec se s tím smiřuje noc co noc chodí zabíjet démony a zachraňuje svět od záhuby. Díky své druhé tváři si dělá mnohé nepřátele a vyčleněna z kolektivu. Je to však jenom dívka, která se snaží alespoň na krátkou dobu svému poslání uniknout a užívat si jako obyčejný teenager. V tomto ji pomáhají její přátelé - Willow, Alex, občas Cordeli, její novy pozorovatel Giles a následně i dobrý upír Angel, do kterého se bezhlavě zamiluje.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.